3.70

2

1.75

match ended

A mérkőzés véget ért, nézze meg a további foci tippjeinket mára, illetve foci tippjeinket holnapra.

• Versenysororzat: Európa Bajnokság
  • Dátum: 2024. 06. 22.
  • Kezdési idő: 15:00 CEST
  • Helyszín: Volksparkstadion (Hamburg)

A 2024-es Németországi Európa Bajnokág tovább folytatódik, ma már beléptünk a második fordulóba, aminek az első meccse a Németország-Magyarország találkozó volt, a Magyarok mostmár sokkal szebb játékkal álltak a pályára, a házigazda Németek azonban ezen a tornán szinte felülmúlhatatlanok. A múlt azonban már lezárult, a jövőben viszont még lesznek Eb meccsek, például szombaton az F csoport második játéknapjához is elérünk, ahol az egyeik meccs a Georgia-Csehország lesz.

A Grúzok gyakorlatilag szerencsések lehetnek, hogy egyáltalán itt vannak az Eb-n, ugyanis a selejtezőben csupán 4. helyen zártak a csoportban, ennek ellenére túljutottak a pótselejtezőkön és bejutottak a kontinens viadalra, és kerültek egy csoportba még a Portugálokkal és a Törökökkel, ebben a csoportban pedig eddig 0 ponttal állnak az utolsó helyen. A Csehek csoportmásodikak lettek a selejtezőben, ennek jegyében húzták őket ki a megfelelő kalapból, az első forduló után ők is 0 ponttal állnak.

Szerintem ezt a meccset a Csehek nyerik meg, a Grúzok is méltő küzdelemmel játszottak az első fordulóban, azonban egyszerűen a Csehek felkészültebbek és a jobb a válogatottjuk.

Georgia

Georgia csapathírek

A Grúz válogatott Törökország ellen kezdte az idei Európa Bajnokságot, a Georgiai nemzeti csapat először hátrányba került, majd kiegyenlített még az első félidőben, sokéig 1-1 volt az eredmény és mindkét csapat alakított ki gólhelyzeteket, de végül a 65. percben Arda Güler szerezte meg a vezetést Törökországnak, amit a hajrában Akturkoglu is megerősített.

A Grúz keretben senki sem sérült bele az első meccsbe, vagy tiltatta el magát piros lappal, Willy Sagnol szövetségi kapitány a legjobb embereiből válogathat a Csehek elleni meccsre, a két keret egyébként szinte egy áron mozog ha a játékosok piaci értékeit nézzük, és szinte mindkét válogatottból ugyanúgy két-két ember van akit ki lehet emelni, mint nagy sztár, a Csheektől Soucek és Schick, a Grúzoktól Mamardashvili és Kvaratskhelia.

Csehország csapathírek

A Csehek a Portugálokkal kezdték meg a 2024-es Eb csoportkör menetelésüket, a Portugál válogatott hibátlanul zárta a selejtező tornát, illetve 1 milliárd Eurós összértével egyértelműen legnagyobb esélyese a csoportnak, de az Eb címért is komoly harcban lehetnek.

A Csehek ennek ellenére remekül kezdtek ellenük, ők szerezték meg a vezetést a második félidőben, ez viszont 10 percig sem tartott, ugyanis egy öngóllal kiegyenlítettek a Portugálok, a hajrában egy les gólt is levettek Ronaldoéktól majd a 90. perc hosszabbításában a csereként beálló Francisco Conceicao szerezte meg Portugáliának a győztes találatot.

A csoport az első forduló után tehát Törökország és Portugália 3, Csehország és Georgia 0 pont, matematikailag persze még bárkinek van esélye, de a második meccs után már azért jobban meg lehet majd mondani kik az egyértelmű továbbjutók, egyelőre még többen is versenyben lehetnek a második helyért is, de azt se felejtsük el, hogy a 4 legjobb 3. helyezett is továbbjut, ugyanis 24 csapatos az Eb.